Αθλητικά Νέα επί το πλείστον και άλλα τυχόν θέματα της τρέχουσας επικαιρότητας.

Live Skcorer

Κυριακή 26 Απριλίου 2015

Αταλάντα – Έμπολι 2-2

http://edoelos.blogspot.gr/Με γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Αταλάντα δεν άφησε την Έμπολι να φύγει νικήτρια από το Μπέργκαμο, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2 για την 32η αγωνιστική της Serie A.

Η απόσταση που έχουν και οι δύο ομάδες από την επικίνδυνη ζώνη, ναι μεν δεν είναι ασφαλείας, ωστόσο, δύσκολα θα μπουν σε μπελάδες με δεδομένη την κατάσταση της Τσεζένα, που υποδέχεται αμέσως μετά την Αταλάντα.
Η ομάδα του Ρέχα βρέθηκε να κυνηγάει δύο φορές το σκορ, πρώτα με το γκολ του Σαπονάρα με το ωραίο δεξί πλασέ στο 40' κι έπειτα με τον Μακαρόνε στη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.
Η πρώτη ισοφάριση από πλευράς γηπεδούχων ήρθε στο 43' με τον Γκόμες να σκοράρει σε κενή εστία, ενώ στις καθυστερήσεις, ο Ντένις με ωραία κεφαλιά ισοφάρισε στο τελικό 2-2 για να προκληθεί... έκρηξη πανηγυρισμών στο Atleti Azzurri d'Italia.

Πηγή: Gazzetta