ΓΑΙΑ ΕΝ ΕΛΕΙ

Αθλητικά Νέα επί το πλείστον και άλλα τυχόν θέματα της τρέχουσας επικαιρότητας.

Live Skcorer

Παρασκευή 24 Απριλίου 2015

Live Streaming.21:30 FSV Mainz 05 vs FC Schalke 04 2-0 Eastern European Summer Time

http://edoelos.blogspot.gr/Με δύο γκολ του Μπελ μέσα σ' ένα τρίλεπτο η Μάιντζ νίκησε 2-0 τη Σάλκε στον αγώνα που άνοιξε την 30η αγωνιστική της Μπουντσελίγκα

Μ' αυτή τη νίκη οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 37 βαθμούς και απαλλάχθηκαν από το όποιο άγχος είχαν για την αποφυγή του υποβιβασμού.
Το σκορ άνοιξε στο 28' ο Μπελ ενώ τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα δικά του τέρματα αλλά και αυτά της ομάδας του. Στο δεύτερο ημίχρονο η Σάλκε πίεσε, έχασε ευκαιρίες, είχε δοκάρια (στα τελευταία τρία λεπτά) αλλά δεν μπόρεσε καν να μειώσει.
Ο Στέφανο Καπίνο έμεινε στον πάγκο για τους γηπεδούχους.
Μάιντς (4-2-3-1): Κάριους, Μπροζίνσκι, Μπούνγκερτ, Μπελ, Παρκ, Γκάις, Μπαουμγκαρτλίνγκερ, Σαμπέριο (78' Ντε Μπλάσις), Μάλι (75' Σότο), Κου, Οκαζάκι (91' Νοβέβσκι)
Σάλκε (4-2-3-1): Φέρμαν, Χέβεντες, Ματίπ, Νάστασιτς, Κολάσινατς, Χέγκερ (13' Αόγκο), Νοϊστάντερ (55' Γκορέτσκα), Φαρφάν (63' Ντράξλερ), Σανέ, Τσούπο-Μότινγκ, Χούντελαρ