ΓΑΙΑ ΕΝ ΕΛΕΙ

Αθλητικά Νέα επί το πλείστον και άλλα τυχόν θέματα της τρέχουσας επικαιρότητας.

Live Skcorer

Παρασκευή 25 Σεπτεμβρίου 2015

Live Streaming.20:30 Olympiacos - Bayern Munich 60-77 International Friendly Matches Pacific Daylight Time

http://edoelos.blogspot.gr/Ο Ολυμπιακός έχασε με 60-77 από την Μπάγερν στη δεύτερη αγωνιστική του τουρνουά που γίνεται στο Ζαντάρ.

Οι Πειραιώτες δεν μπόρεσαν να διπλασιάσουν τις νίκες τους στο «Dogus Basketball Tournament», καθώς μετά την άνετη επικράτησή τους κόντρα στην «οικοδέσποινα» ΚΚ Ζαντάρ υπέστησαν ήττα με 17 πόντους από τους Γερμανούς.
Για άλλη μία φορά, η άμυνα του Ολυμπιακού ήταν πολύ καλη, ωστόσο όχι τόσο η επίθεση με το σκορ στα πρώτα πέντε λεπτά να ήταν στο 5-0 υπέρ των Πειραιωτών! Στο ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε η αναμέτρηση μέχρι και περίπου τρία λεπτά πριν το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, με τους «ερυθρόλευκους» να προηγούνται 8-2, ενώ με τον Τσαϊρέλη στη συνέχεια η διαφορά πήγε ακόμη και στο +7 (12-5).
Ο ρυθμός του ματς ήταν αργός και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τον Ολυμπιακό όμως να διατηρεί το προβάδισμά του (19-13). Ωστόσο ο Σαβάνοβιτς εκμεταλλευόμενη την αστοχία των «ερυθρόλευκων και η Μπάγερν πέρασε μπροστά (19-23) στα μισά. Εκτός από την επίθεση, οι παίκτες του Γιάννη Σφαιρόπουλου υπέστησαν ένα μίνι «μπλακ άουτ» και στην άμυνα, με τους Βαυαρούς να πηγαίνουν ακόμη και στο +8 (22-30), λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και να διευρύνουν κι άλλο προβάδισμά τους με τη λήξη (24-33).
Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, η Μπάγερν «εκτόξευσε» την υπέρ της διαφορά σε διψήφιο αριθμό (24-35). Μάλιστα, χάρη στην ευστοχία τους έξω από τα 6,75μ. οι Βαυαροί πήγαν ακόμη και στο +15 (26-41). Οι «ερυθρόλευκοι» σκόραραν δύσκολα και έτσι οι Γερμανοί δεν πιέζονταν ιδιαίτερα. Με την εικόνα που είχαν οι παίκτες του Γιάννη Σφαιρόπουλου, το ματς δεν είχε… γυρισμό και έτσι η ήττα ήρθε με το βαρύ 60-77.
Τα δεκάλεπτα: 12-8, 24-33, 37-60, 60-77
Ολυμπιακός (Σφαιρόπουλος): Γιανγκ 9 (9 ριμπ.), Παπαπέτρου 11 (3), Στρόμπερι 8 (1), Τσαϊρέλης 5, Τολιόπουλος 2, Αγραβάνης 10 (3), Μάντζαρης, Καββαδάς 2, Καλαμπόκης, Λοτζέσκι 3 (1), Αθηναίου 9 (1).
Μπάγερν Μονάχου (Πέσιτς): Ρίβερς 6 (2), Τόμπσον 15 (1), Σέλφερθ 6, Ρένφρο 1, Ζίπσερ 5, Σαβάνοβιτς 21 (3), Γκαβέλ 5, Μέιρ, Τέιλορ 11 (2), Μπράιαντ 7 (1).
Πηγή: SuperBasket