Live Skcorer

Παρασκευή 30 Δεκεμβρίου 2016

Η Ζαλγκίρις… βούλιαξε κι άλλο την Αρμάνι!

Zalgiris ... sank more Armani!

With maximum attack in the fourth quarter, Zalgiris escaped (78-70) from Milan, reaching 6-9 and sinking ... more Armani, which has ignored the win 8 games in the Euroleague!

Zalgiris here, Armani ... ignored!

The Sarunas Jasikevicius team defeated 78-70 in Milan, leading to rise to 6-9, while order the Italian champions their eighth consecutive defeat in the Euroleague!

Scorer for the winners was Milaknis with 16 points, with Giankounas touching the double-double with 9 points and 11 rebounds. Of the total Repesa, was leading the Kalnietis with 16 points, while 15 had Sanders and Chikman.

It was closed the game for three quarters, as the scores were very balanced (56-56). But in the fourth period, the guests raised their speed and having got a safety difference (56-67) thanks to a terrible start, maintained it until the end and thus reached the "double."

The quarters: 16-21, 33-36, 56-56, 70-78
===Η Ζαλγκίρις… βούλιαξε κι άλλο την Αρμάνι!

Με αντεπίθεση διαρκείας στο τέταρτο δεκάλεπτο, η Ζαλγκίρις απέδρασε (78-70) από το Μιλάνο, φτάνοντας στο 6-9 και… βυθίζοντας ακόμη περισσότερο την Αρμάνι, που αγνοεί τη νίκη για 8 ματς στην Ευρωλίγκα!

Ζαλγκίρις εδώ, Αρμάνι… αγνοείται!

Η ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους νίκησε 78-70 μέσα στο Μιλάνο, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 6-9 και παράλληλα να υποχρεώσει τους πρωταθλητές Ιταλίας στην όγδοη σερί ήττα τους στην Ευρωλίγκα!

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Μιλάκνις με 16 πόντους, με τον Γιανκούνας να αγγίζει το νταμπλ-νταμπλ με 9 πόντους και 11 ριμπάουντ. Από το σύνολο του Ρέπεσα, κορυφαίος ήταν ο Καλνιέτις με 16 πόντους, ενώ από 15 είχαν οι Σάντερς και Χίκμαν.

Κλειστό ήταν το ματς για τρία δεκάλεπτα, καθώς το σκορ ήταν πολύ ισορροπημένο (56-56). Όμως, στην τέταρτη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τις στροφές τους και αφού πήραν μία διαφορά ασφαλείας (56-67) χάρη σε μία τρομερή εκκίνηση, τη διατήρησαν μέχρι τέλους και έτσι έφτασαν στο «διπλό».

Τα δεκάλεπτα: 16-21, 33-36, 56-56, 70-78

Πηγή: Σπορ FM